KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14785052
*
nr 1478 5052
Johan Lundgren
(1920-1989), Sverige
Oljemålning, Tvättar juver. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 60x93 cm
Johan Lundgren, svensk målare född 1920, död 1989.
Följerätt
Utrop:
4.000 kr
Såld:
4.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 juli 2022
kl 19:55:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/6 19:46:18
1
4.400 kr
19/6 09:01:10
2
3.200 kr
19/6 09:01:10
1
3.400 kr (Budbetjänt)
19/6 09:01:20
2
3.600 kr
19/6 09:01:20
1
3.800 kr (Budbetjänt)
19/6 09:01:24
2
4.000 kr
19/6 09:01:24
1
4.200 kr (Budbetjänt)
19/6 09:01:33
2
4.400 kr
19/6 09:01:33
1
4.400 kr (Budbetjänt)
19/6 09:01:37
2
4.600 kr
19/6 19:27:14
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Klassiska
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: johan lundgren olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tvättar juver
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:59
*
Johan Lundgren
Johan Lundgren, svensk målare född 1920, död 1989.
Läs om budbetjänten
nr 1478 5052
Johan Lundgren
(1920-1989), Sverige
Oljemålning, Tvättar juver. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 60x93 cm
Johan Lundgren, svensk målare född 1920, död 1989.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 4.000 kr |
Såld: | 4.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 juli 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/6 19:46:18 | 1 | 4.400 kr |
19/6 09:01:10 | 2 | 3.200 kr |
19/6 09:01:10 | 1 | 3.400 kr (Budbetjänt) |
19/6 09:01:20 | 2 | 3.600 kr |
19/6 09:01:20 | 1 | 3.800 kr (Budbetjänt) |
19/6 09:01:24 | 2 | 4.000 kr |
19/6 09:01:24 | 1 | 4.200 kr (Budbetjänt) |
19/6 09:01:33 | 2 | 4.400 kr |
19/6 09:01:33 | 1 | 4.400 kr (Budbetjänt) |
19/6 09:01:37 | 2 | 4.600 kr |
19/6 19:27:14 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Klassiska
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: johan lundgren olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tvättar juver
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:59